Menu

Książki Zbójeckie

O książkach, literaturze i czytaniu

Książki Zbójeckie 2017 | Najlepsza SIÓDEMKA

avo_lusion

kz

Kiedyś wręczanie „Zbójeckich gwiazd” (2011, 2012) było dla mnie wielkim wydarzeniem. Serio, jakby moje blogowe nagrody mogły mieć znaczenie… Może i mają, bo wyróżnienie najlepszych książek przeczytanych w 2017 roku wzbudza we mnie sporo emocji. Pytam siebie: dlaczego akurat te tytuły? Odpowiedzi są nie zawsze jasne. Jeżeli kochacie literaturę popularną i beletrystykę, zapraszam. 

 

MIEJSCE VII - Magda Stachula, Idealna

14726533635052194jpggallery.bigiext44506914

Autorka święci triumfy i cieszy się sukcesami. Całkiem słusznie, bo „Idealna” to świetny thriller. Przede wszystkim – znakomicie napisany. Cieszę się, że Polka zbudowała tak ciekawą fabułę!

MIEJSCE VI - Veronica Roth, Seria Niezgodna

 

Nierówna seria, bo ostatnia część mnie nie zachwyciła, niemniej Roth znakomicie buduje postaci i potrafi wciągnąć czytelnika. Połączenie warsztatu literackiego z kapitalną fabułą – to zawsze godne podziwu.

MIEJSCE V - Evžen Boček i dwie arystokratki

Majstersztyk! Każdy, kto czytał pewnie przyzna mi rację. Genialna groteska i chyba najlepsza komedia, jaką czytałam. Unikalne!

 

MIEJSCE IV - Kerstin Gier, Silver, Trylogia księgi snów 

silver1

Och, cudne wspomnienie wiosny. Dzięki Trylogii księgi snów naprawdę udało mi się nieco zrelaksować i oderwać od problemów. Kocham Gier za jej poczucie humoru i świetne pióro. Marzę, aby znów napisała jakąś młodzieżową trylogię.

MIEJSCE III - Kerstin Gier, Trylogia czasu 

csm_2015_03_25__08_31_015512643564240_490_0900_8758__7e3cd6677d

Tak, to znowu ona, niemiecka mistrzyni humoru. Tym razem wspomnienie lata, bo to wtedy czytałam tę wspaniałą, młodzieżową trylogię o podróżach w czasie. Fabularnie jest nieco lepsza od Księgo snów, choć sama nie wiem, co mocniej zapadło mi w serce!

MIEJSCE II - Marcin Szczygielski, Berek

 berekbiext47797095

Zachwycił mnie pod każdym względem. Język, postaci, temat, świat przedstawiony… Przepadłam od pierwszej strony. Wielki ukłon!

MIEJSCE I - Tarryn Fisher, Margo

Ulala, w tym roku miejsce pierwsze jest z jednej strony bezkonkurencyjne, a z drugiej  - kontrowersyjne. Dlaczego? Czytałam więcej książek Fisher i przez żadną nie przebrnęłam. Były upiornie nudne i pozbawione polotu. Tymczasem „Margo” to absolutna królowa, perła, która pozostanie ze mną przez lata, tak jak „Mroczny zakątek” albo „Inny chłopiec”. W tej powieści absolutnie wszystko jest genialne, idealnie wyważone, pociągające. Mistrzostwo konstrukcji, którego zazdroszczę.

Chciałam jeszcze wyróżnić znakomitą Agnieszkę Steur i jej Wojnę w Jangblizji. We wnętrzu. Aga, jesteś świetna i chyba zbyt wiele emocji jest we mnie, by dawać ci numerek!

 

 

 

"Wołanie kukułki", czyli na co może pozwolić sobie Rowling | Recenzja >

< Tarryn Fisher, Ciemna strona | Recenzja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

© Książki Zbójeckie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci