Menu

Książki Zbójeckie

O książkach, literaturze i czytaniu

BLOGERZY DLA KORCZAKA - WIELKI KONKURS!!!

avo_lusion

Kochani Blogerzy! Blogerzy wszystkich platform
i działów tematycznych!

W dniu dzisiejszym obchodzimy urodziny Janusza Korczaka. Tymczasem ja z tej okazji zapraszam Was serdecznie do niezwykłego konkursu, którego celem jest uczczenie i krzewienie pamięci o Starym Doktorze.

plakat

☛ CEL

Konkurs to tak naprawdę jedynie pretekst i przykrywka, abyście zechcieli na swoich blogach poświęcić choć jedną notatkę Staremu Doktorowi. To misja, aby pokazać, że polski Internet pamięta o Korczaku i przekazuje innym wiedzę na jego temat. To pragnienie, aby w przeglądarkach internetowych po wpisaniu frazy „Janusz Korczak” wyskakiwały rzetelne i ciekawe informacje pochodzące właśnie z Waszych blogów… Nagrody i cała otoczka to jedynie dodatek. Liczy się wasze zaangażowanie i chęć krzewienia pamięci o wyjątkowym człowieku. Dlaczego warto? Aby nie spełniły się prorocze słowa Olczak-Ronikier, która we wstępie do biografii Korczaka napisała:

Okazuje się, że Stary Doktor, choć pozornie wśród nad obecny, nikomu nie jest potrzebny. I coraz bardziej się oddala. Nie ma już prawie ludzi, którzy go pamiętają i dla których tak wiele znaczył. (…). Człowiek z krwi i kości zamienił się w pomnik[1].

☛ ZASADY KONKURSU

Ponieważ konkurs z założenia zgromadzi wielu blogerów, a patroni są naprawdę niezwykli, proszę gorąco każdego uczestnika o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Wydaje się on być długi, ale w rzeczywistości jest niezbędny, abyście nie mieli żadnych wątpliwości odnośnie zasad. ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM.

W skrócie:

Konkurs trwa od 22. 07. 2012 do 20. 11. 2012. Mogą w nim udział WSZYSCY POSIADACZE BLOGÓW, bez względu na ich tematykę!!!

W tym czasie każdy uczestnik powinien zamieścić na swoim blogu DOWOLNĄ notatkę na temat Janusza Korczaka. Nie ma żadnych ograniczeń odnoszących się do formy. To może być jego życiorys, własne refleksje na jego temat, opowiadanie, wiersz, opis twórczości, A TAKŻE rysunek, grafika, film. To Wy wybieracie formę!

Aktywny link do notatki należy do 20. 11. 2012 przesłać na adres organizatorki: odoj86@tlen.pl. Należy także podać Imię i nazwisko, nick oraz adres blogu. Imię i nazwisko nie będzie ujawniane ani przetwarzanie do żadnych celów!

Nadesłane prace zostaną ocenione przez specjalnie powołane Jury konkursu (prezentacja poniżej).

Trzej laureaci konkursu otrzymają ZESTAWY KSIĄŻEK ufundowane przez patronów konkursu. Laureaci otrzymają także dyplomy oraz miano Krzewiciela Pamięci o Starym Doktorze (zostaną przygotowane specjalne banery do wklejenia na blogi).

Podkreślam, że nie są to wszystkie informacje. Wszystko znajduje się w regulaminie!

Oto banery konkursowe do wyboru, które należy zamieścić w notatce konkursowej na temat Korczaka (można także zamieścić w bocznej szpalcie, jeżeli ktoś chce promować konkurs!):

 

<a href="http://ksiazkizbojeckie.blox.pl/2012/07/BLOGERZY-DLA-KORCZAKA-WIELKI-KONKURS.html"><img src="http://ksiazkizbojeckie.blox.pl/resource/baner_do_notatki.jpg" /></a>

    

 

<a href="http://ksiazkizbojeckie.blox.pl/2012/07/BLOGERZY-DLA-KORCZAKA-WIELKI-KONKURS.html"><img src="http://ksiazkizbojeckie.blox.pl/resource/banerekkorczakmaly.jpg" /></a>

   

☛ NAGRODY

Nagrodami będą zestawy książek Janusza Korczaka oraz książki dotyczące jego życia oraz historii Żydów. Zostaną one wraz z dyplomami rozesłane do laureatów pocztą.

Dla miłośników Korczaka oraz moli książkowych konkurs ma naprawdę wspaniałe nagrody! Laureaci otrzymają zestawy około ośmiu książek, w tym pięknie wydane wznowienia Króla Maciusia i Króla Maciusia na wyspie bezludnej.

Nagrody przekazali sponsorzy i patroni konkursu, a więc:

 - Wydawnictwo W.A.B.

 - Wydawnictwo ISKRY

 - Ezop Agencja Wydawnicza

 - Muzeum Historii Żydów Polskich

 - Ośrodek Badań Korczakianum

 - Oficjalna strona Roku Janusza Korczaka

W konkursie przewidujemy nagrody dla miejsca pierwszego, drugiego i trzeciego. Jury będzie mogło także przyznać dwa wyróżnienia specjalne.

Sponsorom serdecznie dziękuję! Nagrody są naprawdę wspaniałe!

☛ BLOGERZY DLA KORCZAKA

Po ogłoszeniu wyników, które będzie miało miejsce 10. 12. 2012 roku, powstanie SPECJALNY BLOG, na którym zostaną zamieszczone prace wszystkich uczestników konkursu. Będzie to swoista WYSTAWA oraz jedyny blog w całości poświęcony Korczakowi, a złożony z prac blogerów. Wspaniała pamiątka roku korczakowskiego…

☛ JURY


dariusz rottProf. dr hab. DARIUSZ ROTT

Historyk literatury, medioznawca, edytor.

Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie kieruje Pracownią Retoryki. Jest także profesorem zwyczajnym w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej Akademii Ignatianum w Krakowie. W latach 1996 – 2003 był rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest członkiem Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie. Członek kolegium redakcyjnego słowackiego półrocznika „Communication Today” (Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave), półrocznika „Problemy Komunikacji Społecznej” i „Rocznika Prasoznawczego” (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu). Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Redaguje medioznawcze serie wydawnicze: Oblicza mediów Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, Wokół reportażu podróżniczego oraz Polski reportaż podróżniczy. Przygotowuje książkę na temat felietonów radiowych Janusza Korczaka.

 


barbara sochalBARBARA SOCHAL

Obecnie pełni funkcje Dyrektora Zespołu Spraw Społecznych i Prawa Administracyjnego w Biurze Rzecznika Praw Dziecka oraz Przewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

Jest autorką i realizatorką wielu projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z zakresu edukacji kulturalnej, wychowania plastycznego i wychowania przez sztukę oraz organizacji czasu wolnego, współorganizatorką ogólnopolskich konferencji edukacyjnych, konkursów, przeglądów artystycznych. Była wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie zajmowała się m. in. edukacją kulturalną i pozaszkolną, prawami człowieka - dziecka oraz profilaktyką społeczną. Prowadziła sprawy związane z programami międzynarodowej współpracy dzieci i młodzieży, w tym współpracy z Izraelem.

 

katarzyna warpasKATARZYNA WARPAS

Rocznik 1983. Studiowała intermedia, animację, projektowanie i wystawiennictwo w Toruniu i w Hildesheim (Niemcy).

Obecnie pisze doktorat o muzealnych przestrzeniach interaktywnych i owe przestrzenie buduje. W weekendy czyta, rysuje, medytuje w biegu, piecze chleb na zakwasie i bloguje na: http://bebeluch.blogspot.com (wyróżniony tytułem Literacki Blog Roku 2011) oraz http://bellyandbell.blogspot.com. Marzy o wydaniu autorskiej książki dla dzieci i o podróży do Peru. W książkach najbardziej lubi obrazki, dlatego też współpracuje z kwartalnikiem i wortalem o książkach dla dzieci i młodzieży Ryms.

Kochani! Mam nadzieję, że zechcecie wziąć udział. Pokażmy, że Blogerzy potrafią pamiętać o wielkim i wspaniałym człowieku!! Już teraz dziękuję Wam za zaangażowanie i pracę, jaką włożycie w swoje notatki!

Zapraszam również na profil facebooka. Będę tam na bieżąco informowała o  wydarzeniach konkursowych.Organizator konkursu:


[1] Olczak-Ronikier J., Janusz Korczak. Próba biografii, Warszawa 2011, s. 9-10. 

Abdel Sellou, Odmieniłeś moje życie... >

< Blogerzy dla Korczaka - konkursowe ogłoszenia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze (44)

 • Gość: [Monika] *.dynamic.chello.pl

  Wspaniała akcja i konkurs. Bardzo mam chęć wziąć udział dla pamięci Janusza Korczaka. Ja nie wierzę, że pamięć o nim blednie.

 • czerwonasukienka1

  Świetna Akcja Gratuluje!

 • szamanka30

  Gratuluję pomysłu!!! nie można o ludziach wielkich zapominać:)

 • avo_lusion

  Moniko - trochę jednak blednie, niestety:( Ale rok korczakowski bardzo pomaga zachować pamięć o nim!

  Czerwonasukienko - dziękuję:):)

  Szamanko - jestem tego samego zdania;)

 • felicja79

  Ty jesteś niemożliwa! I genialna przy okazji :-). Wymyśliłaś coś... (brak słów).
  Na pewno wezmę udział, wkleję baner do bocznej szpalty, wrzucę informację na Facebooka i zrobię, co tylko będę mogła, żeby Cię w tym przedsięwzięciu wesprzeć :-).
  Mam pytanie, czy na moim blogu w notatce informującej o konkursie mogę użyć też tego dużego plakatu, który jest na początku wpisu?

 • giffin

  Rewelacyjny pomysł! :) Postaram się spróbować coś naskrobać, a tymczasem gratuluję wyobraźni :D

 • avo_lusion

  Felicjo, wiedziałam, że mogę na ciebie liczyć:* Jesteś kochana!!!! Tak, z plakatu można korzystać i publikować go we wszystkich miejscach, w jakich chcesz:):):) DZIĘKUJĘ!!!! I już się cieszę na Twój udział :):):)

 • felicja79

  O to świetnie, bo plakat wspaniały, tak jak sama akcja! Już się biorę do pisania notatki o konkursie na blog :-).

 • avo_lusion

  Dziękuję:):):) Akcję przygotowywałam prawie dwa miesiące, więc plakat musiał być:)

 • ksiazki-sardegny

  Ja się też przyłączę :) Dobrze, że jest sporo czasu na przygotowanie, bo muszę notkę zaplanować. Na razie rozreklamuję akcję. pozdrawiam serdecznie :)

 • krainaczytania

  Gratuluję, Danusiu! Przyznam Ci się, że mam już pewien pomysł na pracę konkursową. Troszkę mi to rozreguluje plan pisania bloga, ale co tam, dla Starego Doktora można zmienić plany :-) Dobrze, że konkurs trwa aż do 20 listopada, ponieważ wcześniej nie dałabym rady niczego wkleić na bloga. Póki co, zabieram banerek i reklamuję na fejsie, natomiast w tygodniu zrobię taki specjalny wpis na blogu :-)))

 • avo_lusion

  Książki Sardegny - bardzo dziękuję i cieszę się, że weźmiesz udział!! :)

  Aga - nie wiem, jak ci dziękować:):) I już cieszę się, że weźmiesz udział, wiem, że twój wpis będzie wyjątkowy! ;)))

 • krainaczytania

  Danusiu, ale zamieszczę go dopiero 1 listopada. Nie za późno? Mam już ustalony plan na sierpień, wrzesień i październik. Natomiast listopad to taki miesiąc wspomnień o tych, których już z nami nie ma i pomyślałam, że mój wpis byłby wtedy w sam raz. Jak myślisz? Może tak być?

 • cyrysia

  Ciekawy konkurs. Sama wprawdzie nie będę brała w nim udziału, ale wspomnę kilku osobom, które będą zapewne zainteresowane.

 • avo_lusion

  Ależ oczywiście, że tak! Czas jest do 20 listopada, więc masz pełną dowolność. A 1 listopada to świetny pomysł!

 • avo_lusion

  Cyrysiu - dzięki:)

 • polonisty

  genialny pomysł! im więcej notatek blogerów, tym więcej osób przypomni sobie o Korczaku:) ja się przyłączam i już zaczynam obmyślać wpis u siebie! i zabieram banerek:)

 • avo_lusion

  Polonisty - trafiłaś w sedno! :) Dziękuję!!

 • hafija-arty

  Wspaniała akcja, będę upowszechniać i mam nadzieję że zgłoszę swoją pracę, tylko jeszcze muszę ją obmyślić :)

 • avo_lusion

  Dziękuję za rozpowszechnianie akcji i czekam na zgłoszenie;))))

 • ksiazkowka

  Danusiu, chylę czoła. :) Wspaniała akcja. :) Jesteś wielka. :)

 • avo_lusion

  Dzięki kochana:)

 • Gość: [Wiola] *.dynamic.chello.pl

  Wspaniały pomysł!!!! Jako przyszły pedagog pochwalam w pełni. Cudowne przedsięwzięcie, polecam u siebie na blogu!
  Pozdrawiam!

 • avo_lusion

  Wiolu, dziękuję z całego serca:)

 • Gość: [Wiola] *.dynamic.chello.pl

  Heheh to jeszcze raz ja... poniewaz niewyobrazalnie trafiasz w moje gusta pozwole sobie dodać do blogów odwiedzanych :D no i ta sama Uczelnia rozwija/ła w nas pasję i wrazliwość :D
  Pozdrawiam!

 • avo_lusion

  Wiolu - a to mi miło!:) Uś, jak rozumiem...? Ja też będę obserwowała twój blog:):)

 • Gość: [Wiola] *.dynamic.chello.pl

  Tak, jak najbardziej - jak mawia Ferb (przepraszam, mam zboczenie na punkcie tej bajki a to za sprawą moich dzieciaków)
  Uniwersytet Śląski Wydział Pedagogiki i Psychologii :)
  Dziękuję za zainteresowanie moim blogem, aczkolwiek w porównaniu z tym co ty tutaj stworzyłaś moje miejsce to straszne "bałaganiarstwo" :) - pozdrawiam

 • avo_lusion

  Hehe, Wiola, a to ciekawe, bo mnie się bardzo spodobał desing twojego bloga:P
  A czasy na Uś-iu miło wspominam, ehh:)

 • Gość: [Zaczytany T.] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Doskonały pomysł i świetna akcja. Wezmę udział (jak czas pozwoli)

 • avo_lusion

  Zapraszam! :)

 • bibliotekarkaczyta

  Jestem pełan podziwu dla Twoich działań! Jesteś niesamowita! Narazie nie mam pomysłu, ale może coś przyjdzie mi do głowy !:)

 • avo_lusion

  Dzięki kochana, mam nadzieję, że weźmiesz udział!

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  Baner skradziony na bloga, a nad wpisem o Korczaku już dumam :)

 • avo_lusion

  Bardzo się cieszę!

 • Gość: [Buba] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Pozwoliłam sobie wkleić informację i plakat na moim blogu
  bajdocja.blogspot.com/2012/07/blogerzy-dla-korczaka-konkurs.html
  Pozdrawiam :-)

 • avo_lusion

  Bardzo dziękuję, jest mi niezmiernie miło! :)

 • ewamaria030

  Dzień dobry, wstawiłam właśnie ogłoszenie o Waszym konkursie do bloga "QRA", co niniejszym oficjalnie zgłaszam. Zobacz
  ewamaria030qra.blox.pl/2012
  ale mam nieśmiałe pytanie - czy ten mały baner musi być aż tak duży? Czy można by było poprosić o wersję jeszcze trochę mniejszą?

 • avo_lusion

  Hej, dziękuję za zamieszczenie banerka! Tak, można go zmniejszyć... Żeby to zrobić, musisz dać po słówku: jpg; takie coś: width="150" height="61" i już się zmniejszy:)

 • przedwieczna_sledziona

  banerek wstawiłem i przymierzam się do stanięcia w szranki
  pytanko tzw techniczne: czy w konkursie startuje się z jednym tekstem/wpisem czy też nie ma takowych ograniczeń?
  mam tu na myśli wysłanie linka do adekwatnego wpisu/wpisów
  jeśli gdzieś o tym już napisano, to przepraszam i proszę o wyrozumiałość

  pozdrówka :)

 • avo_lusion

  Witam - do konkursu można zgłosić tylko jeden tekst/jedną pracę. Zapraszam do udziału! :)

 • reginanowak

  Od 2010r.bloguję ,w tym uwzględniam" Rok Korczakowski "2012.
  na naszym bibliotecznym blogu są: fotografie,publikacje, z zajęć,prace plastyczne,wystawy,na
  miarę naszych skromnych środków.
  Chcielibyśmy zaistnieć w konkursie !!!

 • avo_lusion

  Pani Regino, nie ma problemu. Wystarczy zgłosić jedną, blogową notatkę przygotowaną na konkurs i zgłosić się wg wskazówek z regulaminu. Pozdrawiam:)

 • reginanowak

  Oddajcie głosy na blox.pl KZ,ja już to zrobiłam.
  Pozdrawiamy blogerów :w kraju ,na obczyżnie!!!

 • avo_lusion

  :)

© Książki Zbójeckie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci