Menu

Książki Zbójeckie

O książkach, literaturze i czytaniu

Blogi dają nogi - wesprzyjmy Ewę!

avo_lusion

Kochani,

jako blogerzy jesteśmy siłą. Jest nas sporo i czasem wartą tą moc wykorzystać, by zrobić coś dobrego.

Blogerka Domi organizuje akcję pomocy dla 15-letniej Ewy, która niedawno straciła nogi... Domi rozpowszechnia w sieci akcję pod hasłem "Blogi dają nogi", której celem jest zebranie kwoty 300zł dla Ewy. To bardzo niewiele!

Oto szczegóły:

Ewa Kieryk w marcu skończy 16 lat. Jest uczennicą gimnazjum w Bierutowie. Osiedle mieszkaniowe od centrum Bierutowa oddzielają tory kolejowe. W miejscowości nie ma kładki dla pieszych, która umożliwiłaby bezpieczne przejście. Dlatego aby skrócić drogę (z 1,5 km do kilkuset metrów), uczniowie i mieszkańcy przechodzą przez tory w miejscu niedozwolonym.

5 stycznia 2012r. Ewa spieszyła się na pierwszą lekcję, zbliżała się 8 rano. Na torach stał długi skład towarowy, więc dziewczyna postanowiła przejść między wagonami. Gdy znajdowała się na złączeniach wagonów, pociąg ruszył. Ewa nie zdążyła zeskoczyć – poślizgnęła się i upadła. Pociąg zmiażdżył jej obie nogi. Pierwszej pomocy udzielił dziewczynie przypadkowy przechodzień. Dwie godziny później Ewa była już we wrocławskim szpitalu w ciężkim stanie. Nie doznała żadnych obrażeń powyżej ud. Sama mówi, że starała się ratować głowę i tułów, na ratowanie nóg nie starczyło już czasu.

Ewa w wypadku straciła obie nogi powyżej kolan. Będzie potrzebowała protez, które umożliwią jej poruszanie się. A później czeka ją jeszcze wielomiesięczna rehabilitacja i nauka stawiania pierwszych kroków. Na szczęście Ewa nie poddaje się, przez łzy mówi, że będzie walczyć o to, by samodzielnie chodzić na protezach. Wspierają ją bliscy, znajomi ze szkoły.

Rodzice Ewy mówią, że najważniejsze jest to, że córka żyje. Mimo że oboje pracują, nie stać ich na tak duży wydatek, jakim są protezy. Dwie nowoczesne protezy, na których Ewa będzie mogła uczyć się chodzić, nie są refundowane i kosztują majątek – 200 000 złotych. O pomoc dziewczynie apeluje dr Andrzej Nabzdyk, który stracił nogę w katastrofie śmigłowca ratownictwa medycznego oraz strażak Sławomir Wilczyński, który po wypadku w drodze na akcję ratunkową stracił obie nogi.

Na stronie siepomaga, można wpłacić dowolną kwotę na Ewę oraz pobrać banerek do wklejenia na bloga. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda się zebrać całą kwotę, dlatego proszę o wsparcie, udostępnianie tej informacji. 

Kim jest ta dziewczyna? (2) >

< Kobieto! puchu marny! - Antygona

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze (8)

 • Gość: [Domi] *.intelink.pl

  Dziękuję pięknie za wstawienie informacji do siebie, mam nadzieję, że uda się zebrać kwotę :) Pozdrawiam!

 • avo_lusion

  Trzymam kciuki i myślę, że się UDA :):)

 • ksiazkowka

  Kochana, pozwoliłam sobie w bocznej szpalcie mojego bloga podlinkować do Ciebie info o akcji. :)

 • krainaczytania

  Ja zrobiłam podobnie jak Ewa. Trzymam mocno kciuki za powodzenie tej akcji :-)

 • avo_lusion

  Dzięki dziewczyny :)

 • Gość: [Dusia] *.bater.net.pl

  Mam nadzieję, że uda się zdobyć odpowiednią ilość pieniędzy. Życzę powodzenia ;)

 • avo_lusion

  Dzięki, wsparcie się przyda ;))

 • Gość: [Gosia] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ewo jesteśmy z Tobą.Życzymy dużo zdrowia wielu sił podczas rehabilitacji.Modlimy się za Ciebie aby udało Ci się wrócić do normalnego życia do szkoły i Twoich przyjaciół.Wszystkiego najlepszego.Pozdrawiamy bardzo serdecznie.

© Książki Zbójeckie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci