Menu

Książki Zbójeckie

O książkach, literaturze i czytaniu

Blogerzy Książki Piszą - akcja!

avo_lusion

Kochani Blogerzy (nie tylko książkowi),

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się zbiory opowiadań, których autorami są nie tylko osoby znane w świecie literackim, ale także i ci, którzy mają wyobraźnię i potrafią zrobić z niej użytek, przelewając wymyślone przez siebie historie na papier. Tego typu opracowania zbiorowe wydawane są głównie w formie e-booków, natomiast czasami zdarza się, że także w formie tradycyjnej (papierowej). Motywacją do podejmowania takich projektów są rozmaite okazje, na przykład: Światowy Dzień Książki („Książki Moja Miłość”), Halloween („31.10. Halloween po polsku”), a ostatnio środkiem dopingującym stało się Boże Narodzenie, które zaowocowało powstaniem antologii 22 opowiadań o tym, jak przetrwać święta („O, choinka! Czyli jak przetrwać święta”)

W związku z powyższym Kraina Czytania i Książki Zbójeckie organizują akcję dla wszystkich Blogerów (nie tylko książkowych) polegającą na napisaniu opowiadania o tematyce dowolnej, które następnie zostaną zebrane w jedną całość i wydane w formie e-booka, a jeśli los będzie łaskawy, być może uda się wydać je także w formie papierowej. Wszystko zależy od ilości Waszych zgłoszeń. Dlatego też wszystkich zainteresowanych akcją Blogerów z wyobraźnią, dla których pisanie nie stanowi większego problemu, zapraszamy do wzięcia udziału w tym projekcie. Swoje prace można podpisywać prawdziwym nazwiskiem, bądź też pseudonimem, podając tytuł swojego bloga. Na Wasze opinie i zgłoszenia czekamy do dnia 31 grudnia 2011 roku. Swoje zgłoszenia możecie pozostawić w komentarzu do niniejszego wpisu lub przesłać pod wybrany adres mail’owy:

Kraina Czytania: aga510@op.pl

Książki Zbójeckie: odoj86@tlen.pl

Natomiast na gotowe już opowiadania czekamy do dnia 31 stycznia 2012 roku. Wszystkich zainteresowanych prosimy o poważne potraktowanie niniejszego projektu. Mamy nadzieję, że będzie nas jak najwięcej. Prosimy Was również o zamieszczenie niniejszej notki na swoich blogach w ramach dotarcia do jak najszerszego grona Blogerów.

Agnieszka i Danusia

 

 

***

Przykładowe wydania w ramach takich akcji:

Książki Moja Miłość

31.10

O, choinka! Czyli jak przetrwać święta

Miejsce III - Glenn Beck, Świąteczny sweter >

< Świąteczny prezent oraz ogłoszenie wyników konkursu

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze (112)

 • ksiazkowka

  Kochane, ale Wy jesteście pomysłowe! Czy wezmę udział jeszcze nie wiem, ale na pewno będę Was wspierać w tym projekcie. :D

 • karto_flana

  Ja pisuje... poezje... nawet cos wydalam... (Niewiele) Opowiadania rzadko bardzo...

 • enga

  Błagam tylko o jedno: zadbajcie o wynajęcie korektora i redaktora, zróbcie to dla swoich przyszłych czytelników!

  W roku 2011 miałam okazję przeczytać wiele tekstów, którymi nikt się fachowo nie zajął i to była droga przez mękę. Uważam, że żadna książka nie powinna się pojawić na rynku bez wcześniejszej interwencji specjalistów.

 • bookfa

  Jaka szkoda, że nie umiem pisać!
  Gratuluję kreatywności w wymyślaniu róznych ciekawych akcji. ;))))))

 • bookfa

  Baner oczywiście umieściłam u siebie i kibicuję całej akcji :)

 • zacofany.w.lekturze

  A mnie trochę dobija ta wiara, że pisać każdy może, wydawać każdy może:P No ale życzę powodzenia, tylko faktycznie pamiętajcie o profesjonalnej redakcji i korekcie, a nie o podrzuceniu tekstów do przeczytania znajomej polonistce z podstawówki:D

 • zorija

  Ciekawa akcja. Zamieszczę banerek, ale sama nie będę w niej uczestniczyć.

 • bookfa

  **z.w.l.** nie każdy może, ja nie mogę ;P
  Chociaż właściwie masz rację, mogę ale nie umiem, więc nie piszę.
  Liczę też na rozsądek ewentualnych piszących, to nie jest akcja ku pamięci Mniszkówny ;P

 • zacofany.w.lekturze

  Porównanie Mniszkówny do niektórych obecnie piszących to dla tej pierwszej niemal obraza:) Szkolne wypracowanie może napisać niemal każdy, pozostaje pytanie po co. No ale niech tam, jedni lubią ogórki, inni ogrodnika córki:P

 • avo_lusion

  Książkówka, przemyśl sprawę, dzięki za wsparcie:*

  Kartoflana, to na co czekasz, zgłaszaj się ;))

  Enga - wiem aż za dobrze o czym mówisz. Powiem ci tak: postaram się kogoś załatwić, bo zdaję sobie sprawę, że nie ma sensu wypuszczać gniota na rynek. To jest nasza pierwsza próba podejścia do czegoś takiego i powiem z ręką na sercu, że nie wiem jak to wyjdzie! Ale damy z siebie wszystko!!! Więc trzymaj kciuki:)

  Bookfa - pisać umiesz, w końcu prowadzisz wspaniałego bloga;)

 • izusr

  A nie lepiej stworzyć najpierw jakiegoś zbiorczego bloga? Zobaczyć jak to wyjdzie i czy w ogóle wyjdzie? Przepraszam, ale przerażają mnie te zbiory opowiadań mnożące się ostatnio jak grzyby po deszczu...

 • avo_lusion

  ZWL, co ciebie dobija, nas może wzmocnić;) Inicjatywa jest eksperymentalna, ciekawa, a jaki będzie poziom, to się okaże. Nam nie chodzi przecież o wydanie bestsellera, ani o dostanie NIKE. I nie będą to wypracowania, a opowiadania;) Więc spokojnie, myślę, że nasz gwałt na jakości literatury przejdzie bez echa, więc na pewno nie zaniżymy narodowej jakości rodzimych pisarzy;) Może i będziemy żałośni, ale kto nie próbuje...

 • avo_lusion

  Izusr, spokojnie, przecież tych zbiorów nie trzeba obowiązkowo czytać...? To tylko e-booki, nie książki straszące z okien księgarni, hmm?:):)

 • zacofany.w.lekturze

  Moim zdaniem, jak już pisać, to po to, by stworzyć bestseller albo Dzieło:) Prawdziwi pisarze piszą wyłącznie dla pieniędzy:P

 • zacofany.w.lekturze

  Avo_lusion: mam dziwne wrażenie, że więcej osób chce pisać niż potem to napisane czytać:D

 • izusr

  Czytać nie trzeba, to też nie czytam. Pomijając już wszystko inne to po prostu nie jestem w stanie czytać e-booków z ekranu, a czytnika się jeszcze nie dorobiłam ;). Przerażają mnie jednak sama inicjatywy... ;) Mimo wszystko życzę Wam oczywiście powodzenia i oby to wszystko miało ręce i nogi ;)

 • enga

  Avo_lusion - żadnej książki nie trzeba obowiązkowo czytać, czy to e-book, czy nie. Ale przecież nie chodzi o to, tylko o to, by wydawać coś, co ma przynajmniej dobry poziom i nie dewaloryzuje pojęcia literatury i znaczenia książek. Nie mówię, że Wasz zbiór taki będzie, tylko, że dosyć już takiego badziewia dookoła, więc zamiast tylko przykładać się do wyboru lektury, warto też przykładać się do tego, co się publikuje.

  I uważam, że pomysł Izusr ze zbiorczym blogiem jest fajny :) Zresztą pojawił się taki ostatnio - gryzipiorek.blogspot.com - i jakoś chyba tamtym autorom ujmy nie przynosi to, że publikują opowiadania na blogu.

 • avo_lusion

  Powiem tak: może was przeraża, może nie, ja się tam niczym nie będę przejmowała. Wydamy najlepiej jak będziemy umiały, a to wydanie pozostanie dla nas miłą pamiątką, wydarzeniem i możliwością sprawdzenia samych siebie. Robimy to dla naszej przyjemności i przetestowania takiej formy, na pieniądze i sławę jeszcze trochę za wcześnie. Może jesteśmy śmieszne i żałosne, ale kto nie próbuje, ten nie ma. I tyle;) Ja się już nauczyłam, żeby się nie przejmować, bo życie jest na to za krótkie. Dziękuję wam za krytykę - przyjmuję ją i na pewno uwzględnię;))

 • avo_lusion

  P.S. Enga, mnie nic ujmy nie przynosi, wybacz...

 • bookfa

  Wawrzyniec Prusky jest na papierze za okolo 4 złote i zalega pólki...
  Naprawdę zalecam ostrożność.
  Forma bloga bardziej mi się podoba ale nie chcę nic narzucać, skoro sama nie biorę udziału w akcji a tylko jej kibicuję.

 • enga

  Avo_lusion - chyba jednak nadinterpretujesz nasze słowa. Kto gdzieś napisał, że jesteście śmieszne lub żałosne?

  Mnie osobiście chodzi o to, że w momencie wydania "zabawa" zmienia się w książkę i już zawsze pozostaje książką, czyli wchodzi w skład całości literatury. Dlatego warto wydawać to, co dobre. No i warto może też najpierw próbować i konsultować to z ludźmi, którzy mogą pomóc w rozwoju. No, ale to tylko moje zdanie.

 • avo_lusion

  Mam nadzieję, że się biedak nie załamał z tego powodu ;)

 • avo_lusion

  Enga, przepraszam, że źle odczytałam wasze intencje, ale takie mam odczucie i instynkt mi mówi, że słuszne. Tak jak mówiłam - no trudno, najwyżej zasmrodzimy polską arenę literacką. Już widzę tę falę miażdżącej krytyki w czołowych pismach krytyczno-literackich:):):):) Naszym pomysłem nie było założenie bloga, a złożenie opowiadań w e-booka. To forma eksperymentalna. Poczekajmy może na efekty, do tego pozostało jeszcze sporo czasu! Na razie nie przeczytałam jeszcze ani słowa...

 • enga

  Nie, nie słusznie. Nie uważam Was ani za śmieszne, ani za żałosne. Widzę, że faktycznie różnimy się podejściami. Życzę powodzenia w tej zabawie, niech wszystkie zgłoszone prace będą wyśmienite.

  PS. A pomysł racjonalizatorski jeszcze podsunę, może chociaż to się przyda: warto by zbiór opowiadań miał temat przewodni. Inaczej niezbyt będzie wiadomo jaki był cel stworzenia takiego zbioru.

 • enga

  Uch, aż błąd zrobiłam z przejęcia. Trudno, przepraszam za byka.

 • avo_lusion

  Enga, myślałyśmy o temacie przewodnim, ale w końcu stanęło na tym, aby zrobić zbiór opowiadań BLOGERÓW. I to jest temat przewodni - chociaż może to dziwnie zabrzmieć. Blogerzy piszą, a inni będą mogli zobaczyć JAK piszą.
  Myślę, że nasze podejście do sprawy wcale się nie różni! Ja też chcę, aby sprawa była profesjonalna. Na miarę możliwości moich i Krainy Czytania. Damy sobie radę, czasu mamy sporo:):) Ja się nie obrażam na krytykę, wręcz przeciwnie!!! Miło mi, że włączyłaś się do dyskusji! Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję, że będziesz do mnie zaglądać.

 • avo_lusion

  Enga, tylko się nie stresuj za bardzo:) Mały byczek, nie ma się czym przejmować :p

 • enga

  Ok, rozumiem. A zaglądać, zaglądam, tylko może głównie siedzę cicho, to i nie zauważyłaś ;)

  A bykiem się stresuję, bo mam ambicję takowych nie robić. Wystarczy, że mam problem z przecinkami i szykiem zdań, byki mi już do tego nie są potrzebne ;)

 • avo_lusion

  O, to miło mi:) Ja też u ciebie byłam, podoba mi się układ twojego bloga:) Co do polskiej interpunkcji - mało jest osób, które na serio zgłębiły jej tajniki... Taki już jest nasz język polski!

 • Gość: [Z książką w wannie] *.120-204.net.s4.pl

  Fajna akcja!

 • tati104

  Uważam, że akcja jest bardzo fajna. Wiadomo, że w grupie raźniej i milej.
  Życzę powodzenia wszystkim piszącym.
  czytamsobie-jasmina.blogspot.com/

 • felicja79

  Świetna akcja! Gratuluje Wam pomysłu! :-)
  Przeczytałam już pierwsze opowiadanie - bookfy i polecam innym odnaleźć w szufladach zapomniane teksty. To może być fajna zabawa, a kto wie może wśród nas ukrywa się jakiś WIELKI TALENT? :-)
  Nawet mam już pewne podejrzenia kto, ale nie zdradzę ;-).

 • krainaczytania

  To może teraz ja się wypowiem, jeszcze zanim udostępnię posta na swoim blogu. Do tej pory wydawało mi się, że książkowa blogosfera składa się z ludzi kulturalnych, bo przecież jeśli ktoś czyta książki, to jest człowiekiem kultury. Myślałam też, że blogerzy książkowi są wolni od zawiści, czy zazdrości. W swojej naiwności wierzyłam, że jesteśmy tutaj taką "czytelniczą rodziną". Do tej pory byłam pewna, że tylko Onet nafaszerowany jest czytelnikami, co tu dużo mówić, którzy swoją żółć wylewają na forach, żeby zwyczajnie sobie ulżyć. O, jak bardzo się myliłam. Wychodzi na to, że blogerom książkowym również nie jest obca zawiść i zazdrość. Kochani, przez niektóre Wasze komentarze te dwie negatywne cechy po prostu aż się wylewają. Zastanawiam się po co ta ironia? Po co kpina? Po co z góry zakładanie, że nam się nie uda???

  Czepiacie się problemu redagowania. Kochani, nieskromnie napiszę, że wszelakimi tekstami zajmuję się od bardzo długiego czasu. Redaguję je, koryguję, wyłapuję wszelkie możliwe błędy. To jedno z moich zajęć, które wykonuję w wolnych chwilach, czyli wtedy, gdy nie uczę dzieci angielskiego. Zapewniam Was, że całkiem dobrze mi to idzie. W końcu ktoś mi za to płaci. Natomiast wszelkiego rodzaju historyjki przelewam na papier od 15-go roku życia. Nie żebym się chwaliła, ale obecnie dość poważnie przygotowuję się do wydania powieści, o czym niektórzy blogerzy doskonale wiedzą i wiedzą też jak piszę. To tak w kwestii wyjaśnienia, żeby Was uświadomić, że inicjatorami akcji nie są żółtodzioby. Jest mi niesamowicie przykro, że niektórzy z Was pokazali swoją prawdziwą twarz właśnie dzięki tej akcji. Na co dzień odwiedzacie blogi, komentujecie, cukrujecie, a jak przyjdzie co do czego, to wylewacie swój jad zazdrości. Nie jest to przyjemne. Wiem, że przez ten komentarz mogę stracić wielu czytelników, ale wolę mieć ich mało, lecz żeby byli uczciwi.

  I na koniec, Bookfo, wybacz, ale takiej reakcji się po Tobie nie spodziewałam. Miałam Cię za zgoła inną osobę. Nie rozumiem Twojego wpisu na blogu. Po co ta ironia? Jeżeli masz coś do powiedzenia w kwestii niniejszej akcji, to zapraszam do napisania opowiadania. Natomiast, jeśli nie, to nie ośmieszaj innych.

  Pozdrawiam.

 • avo_lusion

  Ehhh, nie spodziewałam się takiej dyskusji, ale cóż - z marketingowego punktu widzenia - DZIEJE SIĘ. Jeszcze się e-book nie ukazał, a już tak głośno się zrobiło :):)

 • zacofany.w.lekturze

  Droga Kraino Czytania, czy Ty aby nie przesadziłaś? Do chwili pojawienia się Twojego komentarza jako żywo nie było tu ani jadu, ani zawiści, ani kpin, ani ironii. Ja rozumiem, że wszelka krytyka naszych wypieszczonych pomysłów jest bolesna, ale reakcja jest niewspółmierna zupełnie do naszych delikatnie wyrażonych wątpliwości. Zarzut zrobiony Bookfie jest całkowicie niezrozumiały, nazwałbym go wręcz insynuacją. Ponieważ ulżyłem sobie, forum na Onecie dziś już nie odwiedzę, obawiam się, że tego wątku też już nie.

 • krainaczytania

  @ZWL
  Jakoś nikt Cię specjalnie nie zaprasza. A i płakał za Tobą też nie będzie.

 • avo_lusion

  ZWL, nie dziw się aż tak reakcji krainy, bo po prostu poczuła się tak, jak ja dzisiaj rano. Zrobiło się przykro... Mimo wszystko porównywanie nas do ogórka (wiem, że to mocna parafraza;), pisanie, że inicjatywa przeraża, albo będzie zalegała na półkach nie jest konstruktywną krytyką. Po prostu po ludzku, takie słowa zasmucają. I nie chodzi o to, żeby nas głaskać po głowie, o nie! Raczej o zwykłą koleżeńskość. Kto jest pisarzem a kto nie, zadecyduje krytyka wydanego już zbioru, tak sobie myślę :):):)
  Dzięki za wszystkie słowa, te lepsze i gorsze, tak jak mówiłam - PR jest świetny, Pozdrawiam serdecznie ;)

 • joanna_golaszewska

  Ja w kwestii formalnej - te śnieżynki zawieszają otwieranie się strony, nawet jestem ciekawa, czy komentarz doda bez problemu;)
  Akcji będę się przyglądać z zapartym tchem. Bez ironii i podtekstów.

 • avo_lusion

  Hmmm, to chyba od komputera zależy;) U mnie wszystko ok! Dzięki Joasiu, mam nadzieję, że bez podtekstów;))) Do wydania jeszcze sporo czasu, na pewno damy znać co i jak!

 • polonisty

  Co do opowiadania, zobacze czy się odważę, ale banerek zaraz wklejam;)

 • avo_lusion

  Dzięki kochana;) I czekam na twój odważny krok;)

 • Gość: [Maruda Włodek] *.internetdsl.tpnet.pl

  Pisać może każdy, ale nie każdy tekst nadaje się do druku. Zanim coś wysmarujecie pomyślcie o tym, bo zrobicie więcej szkody czytelnikom niż przyjemności. A jeśli chodzi o darmowe e booki, to coraz więcej słychać głosów, że darmowy to znaczy słaby i jeśli chcecie iść w tym kierunku, to tylko sobie wszyscy zaszkodzicie.
  Moja propozycja jest inna, niech każdy e book kosztuje 1 zł (słownie: jeden złoty) a później uzyskaną kwotę z pobrań można przekazać na jakiś dobroczynny cel - nie piszcie darmowych rzeczy bo później żaden Wydawca nie będzie chciał Wam za to płacić. Wybór należy do was...

 • avo_lusion

  Cóż, ja nie widzę szkody dla czytelnika. W końcu nie musi tego czytać. No chyba, że nas będą chcieli w magazynie "Książki" przedrukować, ooooo, może być problem. Ale pośród naszych gniotów na pewno znajdzie się jeden, nadający się, chociażby do "Party";) No i chyba logiczne, że wiele ebooków jest słabych, skoro można je samemu wydać bez ponoszenia kosztów;)
  Jestem pewna, że nasz e-book wstrząśnie polską areną literacką, sprawi, że krytycy się załamią, media zwątpią, profesorowie zapłaczą, wydawcy wyjadą za granicę,na polonistki w szkołach się zwolnią. Oto nadchodzi - LITERACKIE, SZOKUJĄCE WYDARZENIE 2012 ROKU!

  Co do płatności - ale my jeszcze nie wiemy, czy e-book będzie zupełnie bezpłatny...? Tak więc Włodku, nie marudź, będzie ok;)))

 • Gość: [Oleńka] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Życzę Wam powodzenia i wiele radości z samego faktu tworzenia. Wasz zbiorek nie musi się znaleźć wśród bestsellerów New York Times`a (nawiasem mówiąc bycie bestsellerem NYT wcale nie świadczy o poziomie...), ale najważniejsze jest, że wkładacie w przedsięwzięcie zapał i pasję.
  Ja sama także jestem sceptykiem co do takich akcji i prawdopodobnie po zbiorek nie sięgnę, lecz jestem w stanie zrozumieć Wasze podejście zaangażowania i ciekawości. Jednocześnie podziwiam za odwagę, bo wiem, że sama taka decyzja jest trudna (dla mnie bardzo.) I może też dlatego do Was nie dołączę.

  Pozdrawiam serdecznie! :-)

 • avo_lusion

  Oleńka, oj, jest trudna, bo zostałam już dzisiaj kilka razy zmieszana z błotem, a to chyba dopiero początek:) Jednak ja tam sobie tego do serca nie biorę, a co będzie, to ma być. Dzięki za miłe słowo!!

 • Gość: [Oleńka] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Przeleciałam tylko poprzednie posty i widzę, że zrobiło się gorąco.

  Miałam na myśli decyzję, no wiesz... taką wewnętrzną - żeby się przełamać. Choć pisanie przychodzi mi z łatwością, piszę jeszcze jeden blog, to postanowić napisać opowiadanie lub powieść - to zupełnie co innego. Na razie wydaje mi się to zbyt trudne, a może zawsze takie pozostanie.

  A do serca nie masz sobie czego brać - i inni. Niczego jeszcze nie napisaliście. Dyskusja miałaby sens, gdyby Wasz tomik już powstał. A tak, do niczego nie prowadzi i niepotrzebnie podcina Wam skrzydła. Cóż - nie dajcie się!! :-)

 • avo_lusion

  Oleńka, cieszę, się, że chociaż ty to zauważyłaś:) Wiem, pisanie nie jest łatwe, trzeba mieć "to coś". Czy mamy? To się okaże, ale powiem tylko, że za pióro nie wezmą się tylko debiutanci :)

 • Gość: [Władek-Maruda] *.internetdsl.tpnet.pl

  Jeżeli sama Avo_lusion twierdzi, że piszecie badziewie, to znak że nie ma co sie wami przejmować i w ogóle zaglądać na tego bloga, ale z takim nastawieniem to można... Darujmy sobie dalszą konwersację - szkoda waszego trudu.

 • avo_lusion

  Panie władku! Spoko-oko, luzy-rajtuzy. Ja już sama nie wiem, kto bardziej marudzi i się przejmuje. Nie wiem, czy Pan się o mnie martwi, czy o rzesze czytelników, ale proszę się nie obrażać, bo nie ma o co! Ja nie wiem, kim Pan jest, ale jeżeli blogerem, to szkoda, że się Pan nie ujawnił. Mój blog pozostaje dla Pana otwarty:)

 • krainaczytania

  Władek, nie denerwuj mnie. Weź idź sobie marudź gdzie indziej, bo się męczący robisz. Tak naprawdę nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Jak Ci żal, to łapy na klawiaturę i wymaść nam opowiadanie takie, żebyśmy aż zzielenieli z zazdrości. Niby gdzie Autorka bloga przyznała, że piszemy tzw. badziewie, co??? Ja tego nie zauważyłam. Normalnie ręce opadają (i nie tylko), jak się coś takiego czyta.

 • avo_lusion

  Pan Władek nie zauważył, że ja po prost żartowałam. Ehh. Ja nie należę do osób konfliktowych, więc proszę bez urazy :)

 • polonisty

  Brawo Avo_lusion! ty powinnaś przemówienia dla premiera pisać! wszyscy by głosowali;) co za zapał i energia! tak trzymać! nie słuchać malkontentów! smerf maruda może płacić, jeśli taka jego wola ;)

 • avo_lusion

  Polonisty, zaraz kurde do Tuska napiszę, co by te przemówienia pisać! A tak na poważnie - dzięki za wsparcie, ja już sama nie wiem, czego ci ludzie chcą i jaki mają interes w tym całym bałaganie. Mam nadzieję, że sprawa ucichnie. A już niebawem ogłoszenie wyników konkursu :)

 • polonisty

  też nie rozumiem... to zabawa i taki jakby sprawdzian dla blogowiczów ma być, prawda? na co dzień recenzujemy książki poważnych autorów i teraz jest okazja zobaczyć jak trudno jest pisać! jeśli kogoś czegoś to nauczy to może w przyszłości łagodniej bedzie podchodził do cudzej twórczości... ja tak to widze:)

 • avo_lusion

  I dobrze widzisz, bo słowo zabawa ma tu ważne znaczenie. Niektórzy jednak nie potrafią wypaść z tej gombrowiczowskiej formy chyba, sama nie wiem. Kiedy ów zbiór się ukaże, zobaczymy, jakie zbierze recenzje. Czy będą szczere. Eh;)

 • tati104

  Ja całą sobą popieram tę akcję i zupełnie nie rozumiem przeciwników. Przecież nie ma przymusu czytania więc w czym problem? Wydaje mi się, że niektórzy to tylko tak marudzą żeby się do czegoś przyczepić, ot natura ludzka? Ludzie a gdzie a gdzie zwykła życzliwość?!
  czytamsobie-jasmina.blogspot.com/

 • avo_lusion

  Kochana, dzięki. A zauważyłaś, że wygrałaś w moim konkursie...?

 • krainaczytania

  Postanowiłam sobie, że już nie będę się wypowiadać w kwestii naszej inicjatywy. Zrobimy to bez względu na to, czy dostaniemy błogosławieństwo niektórych blogerów, czy też nie. Tylko nie wiem, czy ci zagorzali przeciwnicy zdają sobie sprawę, że krytykując nas, tym samym podważają autorytet pisarzy już z pewnym dorobkiem, którzy w ostatnim czasie brali udział w podobnych projektach. Negując nas, negujecie również ich. Dlatego nie mogę zrozumieć, jak pewna znana pisarka na FB może popierać ataki na nas, nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę obraża również swoje koleżanki po fachu. Dziwne to wszystko. A ja już nie mam zamiaru tracić nerwów na kolejne potyczki słowne w tej kwestii. Przykro mi tylko, że całe to, delikatnie mówiąc, negowanie akcji spadło na Avo_lusion. Z tego miejsca chciałabym również podziękować serdecznie wszystkim tym, którzy nas wsparli. Kochani, bardzo Wam dziękuję :-)

 • avo_lusion

  Kraino, ja też myślę, że wystarczy już zamieszania:) Było co było, a my zabieramy się do pracy. Wierzę, że bardzo owocnej:)

 • bookfa

  przeczytalam u mdl2, ze zglosila sie sad.a.5! Gratuluje! To juz na pewno nie bedzie tylko amatorski konkurs! Nie przejmujcie sie krytyka!
  Jestem ciagle za blogiem w tym projekcie. Daloby to szanse sledzic na biezaco wszystkie naplywajace do Was propozycje. Ale moze to za duzy klopot?

 • bookfa

  wlasnie przeczytalam zamieszczony tutaj komentarz krainaczytania do mnie i ... oslupialam!

 • avo_lusion

  Bookfa, no nie wiem, kiedy się wydaje książkę, to się jej nie publikuje wcześniej w internecie. Bo po co ją potem wydawać w formie e-booka? Wolę pozostawić tajemnicę:):):)
  Co do komentarza Krainy - ja już to zostawiam, mam nadzieję, że emocje obydwu stron opadły i nie będzie już kłótni. Święta idą!!

 • sad.a.5

  Zglosilam sie, spontanicznie, z zastrzezeniem, ze jeszcze sie zastanowie, teraz czytam ile moge na ten temat i zastanawiam sie nadal.
  Pozdrawiam:)

 • avo_lusion

  Witam, mam nadzieję, że jednak weźmiesz udział, bardzo się cieszę :):):)

 • sad.a.5

  Avo_lusion, rowniez witam, dziekuje, milo mi, zastanawiam sie nadal:)

 • avo_lusion

  Ok, poczekam cierpliwie:):) Na razie zacne grono piszących się zbiera;)

 • tercybiades

  Inicjatywa zacna!
  Na różnych blogach pochowali się geniusze, którym trzeba wsparcia i szerszego grona czytelników (zapewne także wydawcy), by ta zabawa dokądś ich zaprowadziła, a innych podtrzymała na duchu. Jeszcze innym podarowała kilka cennych rad na przyszłość.
  Pisanie, bowiem w internecie na samym początku jest zabawą i w tym sensie pisać każdy może. Pisanie rozwija.
  Nie wszystko nadaje się do druku, tak jak nie wszystko, co drukowane nadaje się do czytania, rzecz w tym żeby nie przeszkadzać tym, którzy poszukują.
  Mniemam, że macie nadzieję na perły i życzę by takowe w koszyczku się znalazły. Trzymam kciuki za piszących aby wena ich nie opuściła, a dzięki temu akcja zakończyła się sukcesem. A nawet jeżeli nie, to pierwsze koty za płoty - jestem pewien, że Panie nie poprzestaną na jednym razie. Pierwszy to w każdym wypadku eksperyment na szczęściu (w każdym aspekcie życia:).
  Dużo pracy przed wami, więc mniej emocji, a więcej dystansu i uśmiechu w tak szalonej podróży (także dla komentujących).
  Pozdrawiam serdecznie:)

 • avo_lusion

  Tercybiades - to się nazywa mądra postawa wobec sprawy. Swoim wpisem ująłeś sedno sprawy! Dokładnie o to nam chodzi, dziękuję więc za takie słowa. A może i ty masz ochotę...?

 • padma

  Myślę, że trochę za ostro zareagowałyście na dość, moim zdaniem, delikatne słowa krytyki, ale tak to jest, jak ma się fajny pomysł, a nie wszyscy widzą w nim same zalety... W każdym razie chciałam tylko dorzucić, że pisanie jest czynnością rozwijającą i ze wszech miar słuszną:) Moim skromnym zdaniem zawsze warto próbować się rozwinąć twórczo, podejmować nowe wyzwania, doskonalić warsztat i tak dalej. Czy ktoś to będzie czytał, czy nie, to już jego sprawa, ale moim zdaniem, pisać każdy może i wręcz powinien! Świat byłby lepszy, gdyby więcej ludzi próbowało swoich sił w literaturze. Będę Wam kibicować, chociaż tylko biernie, bo opowiadań nie lubię nawet za bardzo czytać, a co tu dopiero mówić o pisaniu:)

 • avo_lusion

  Padmo, dzięki za słowa wsparcia, to bardzo miłe. Hm, właśnie to chyba nie były słowa krytyki, bo my dopiero zaczynamy. Fala krytyki to będzie oo ukazaniu się zbioru:):) I zgadzam się z Tobą w 100%. Pozdrawiam.

 • tercybiades

  Myślę...
  ...ochotę mam zawsze, możliwości raczej skromne:D
  ale myślę

 • avo_lusion

  Tercybiades, przeglądałam Twojego bloga, możliwości masz spore, uważam:) Czasu na zastanowienie jeszcze trochę jest;)

 • felicja79

  @avo_lusion
  A ja pomyślałam znowu o tym, żeby rozreklamować akcję dając wpis na forum o blox. Tam sporo osób zagląda, choć nie wiem, czy dużo tych, którzy piszą opowiadania :-).

  @tercybiades
  Wystarczy zajrzeć na Twojego bloga i te możliwości od razu wychodzą na jaw ;-). Sami sprawdźcie:

  tercybiades.blox.pl

  Jeżeli się nie zdecydujesz, to i tak będę Cię tam podczytywała ;-).

 • avo_lusion

  Felicja - same słuszne uwagi:)

 • felicja79

  Napisałam jeszcze maila na adres supernotka@gazeta.pl. Można na niego zgłaszać ciekawe wpisy i blogi, a myślę, że Twój wpis jest bardzo interesujący. Potem najciekawsze notki umieszczają na stronie głównej portalu, ale na to bym nie liczyła ;-).

 • avo_lusion

  Felicja, wielki całus dla Ciebie :*:*

 • Gość *.adsl.alicedsl.de

  Przeczytałam wszystkie komentarze i powiem tak: od niemal roku "bujam" się z myślą blogowej akcji pisarskiej....blog, magazyn....coś! I za każdym razem ktoś podcina mi w tej sprawie skrzydła. Bo nie mam pojęcia, doświadczenia, blogerów, chętnych. A ja chciałabym po prostu zgromadzić ludzi podobnych duchem i zapałem i stworzyć nam fajny plac zabaw. Czy życie zawsze trzeba brać na poważnie? A jeśli nawet z tego wyszłoby coś poważnego, to tym lepiej przecież. Niniejszym popieram powyższy pomysł całym sercem i zgłaszam własną kandydaturę, a raczej klawiaturę :) p.s. i gdyby potrzebny był wam grafik na pokładzie to proszę do mnie zastukać na www.bebeluch.blogspot.com/ pozdrawiam serdecznie, Bebe

 • avo_lusion

  Bebeluszek, czuję się ZASZCZYCONA, że do nas dołączasz!!! To cudowna wiadomość, dziękuję ci za to:) Nie przejmuj się innymi, tylko działaj razem z nami:):):) Cieszę się;)))))

 • tercybiades

  Właściwie, czemu nie?
  Właściwie z chęcią:)

  Spokojnych i wesołych Świąt

 • avo_lusion

  i Vice versa :):)

 • felicja79

  Jak się cieszę! Tyle chętnych osób! :-)
  A można wiedzieć, ile ich dokładnie jest? ;-)

 • avo_lusion

  Kochana, a wiesz, że dokładnie nie wiem? Do mnie zgłosiło się kilka osób, chyba z cztery, a Krainy jeszcze nie pytałam :)) Ale za to zgłaszają się wielkie znakomitości, sama zobaczysz ;))

 • felicja79

  Nie mogę się doczekać! :-)

 • avo_lusion

  Ja też, przyznaję szczerze. Udało nam się pozyskać dziewczynę, która GENIALNIE PISZE i jest grafikiem. Zapraszam cię do poczytania jej tekstów: bebeluch.blogspot.com/

 • ewamaria030

  Myślę, że weźmiemy udział w Waszej akcji. Dobranoc

 • avo_lusion

  Super, czekam na mailowe zgłoszenia ;))

 • Gość: [Aurora] 80.50.133.*

  Cudowny pomysł! :D Wchodzę w to całym sercem i klawiaturą :D To będzie dobry początek Nowego Roku :D

  Aurora z bloga www.blogczekolady.blogspot.com

 • avo_lusion

  Jestem zachwycona Twoim blogiem, czekam na mailowe zgłoszenie!!

 • Gość: [magda] *.dynamic.chello.pl

  poważnie się zastanawiam:)

 • avo_lusion

  To czekam na decyzję;)

 • marzek2

  Wysłałam zgłoszenie mailem i z drżącym sercem zgłaszam się i tutaj...

 • felicja79

  O! Nowa fala chętnych! Niesamowite! :-)

 • avo_lusion

  :)

 • Gość: [Lien] 195.117.124.*

  Zgłosiłam się na e-mail i tu te piszę:)

 • avo_lusion

  Dziękujemy :)

 • sad.a.5

  U mnie nadal to samo, zglaszam sie, z zastrzezeniem - jesli bede mogla napisac i wyslac, wysylam, a jezeli do konca stycznia nie odzyskam calkowicie i w pelni sil, to nie wysle. Kibicuje przez caly czas!:)

 • avo_lusion

  Ok. Liczymy na ciebie :*

 • sad.a.5

  Dzieki:*

 • ewamaria030

  Kochane, napisałam o Was, o Waszej stronie i o Waszej akcji, zachęcając moje "Panny" do wzięcia w niej udziału, wychodząc z założenia, że mój poprzedni komentarz był (nie)formalnym zgłoszeniem naszej grupy.
  ewamaria030.blox.pl/2012/01/Jaki-ten-swiat-jest-maly.html
  Mam nadzieję, że tak jest OK. Jeśli muszę jeszcze coś dodać formalnie, to chyba nie odrzucicie mnie/ nas/ Kury z powodu kilku godzin spóźnienia. Jeśli mam umieścić Logo waszej Akcji w bocznej szpalcie, to dajcie znać!
  Najlepszego w Nowym Roku!!!

 • avo_lusion

  Ewo, dziękuję:) W razie czego - pomyślimy ;)

 • ewamaria030

  Szkoda, że nie możemy wziąć udziału! Zostałyśmy zaproszone przez Książki zbójeckie i potwierdziłyśmy udział w Waszej akcji. Ale najwidoczniej nawet w życiu blogerskim biurokracja jest ważniejsza niż żywy serdeczny kontakt. Zalując, że nie udało się nam włączyć do Waszego projektu, życzymy Książkom zbójeckim i Krainie czytania powodzenia!

 • avo_lusion

  Ewomario, niestety, projekt nie należy tylko do mnie i przestrzeganie terminów jest niezbędne. Szkoda, ale pisałam wam o akcji parę dni temu, więc był czas na zgłoszenie się:( Będziemy jednak w kontakcie, na pewno jakieś ciekawe projekty będą możliwe. Pozdrawiam

 • felicja79

  Mam pytanie. A raczej prośbę. Skoro przyjmowanie zgłoszeń do akcji zakończone, to może dobrze byłoby opublikować listę uczestników i linki do ich blogów? Chętnie bym poczytała te blogi zanim pojawią się opowiadania :-). Sporo osób zgłosiło się na Waszych blogach, ale chyba nie wszystkie?

 • avo_lusion

  Felicja, na razie się z tym wstrzymujemy do końca stycznia przynajmniej, bo zgłosiło się tylu uczestników, że trzeba będzie zrobić selekcję. Tak więc będziemy robić "odsłony" kolejnych autorów na facebooku, kiedy ustalimy ostateczną listę, o to się nie martw;))

 • felicja79

  Tylko się cieszyć, że zgłosiło się tylu autorów :-). Ciekawa jestem szczegółów. Jak będzie wyglądała selekcja? Ilu autorów zostanie wybranych? Itd. Ale widzę, że na wszystko muszę jeszcze poczekać ;-). Miłej pracy, nie martwię się, bo jestem pewna, że się Wam uda :-).

 • avo_lusion

  Felicja, w razie czego zawsze możesz pisać do mnie na maila, bo tutaj nie chcę podawać aż tylu szczegółów ;)) Pozdrawiam gorąco!

 • Gość: [ann] 217.153.246.*

  "Moim zdaniem, jak już pisać, to po to, by stworzyć bestseller albo Dzieło:) Prawdziwi pisarze piszą wyłącznie dla pieniędzy:P"

  A ile z pierwszym sie zgodze to z drugim niekoniecznie. Najpierw pisza dla siebie, aby sie spelnic, sprawdzic, dopiero pozniej pisza dla pieniedzy, ktore sa potwierdzeniem, ze sa cos warci jako pisarze.

 • avo_lusion

  Zacznijmy od tego, że w Polsce mało kto zarabia na książkach. To są pieniądze raczej niewielkie, na pewno nie takie, za które można zaszaleć. Więc moim zdaniem w naszym kraju pisarze piszą przede wszystkim dla prestiżu i spełnienia samych siebie!

 • krainaczytania

  @Ann
  Popieram Avo_lusion. Otóż, polska rzeczywistość jest taka, że pisarze mają średnio 2 zł od egzemplarza. Szok, że tak mało, prawda?! Wiem to ze sprawdzonych źródeł. Resztę zabiera wydawca na pokrycie kosztów publikacji, promocję i tym podobne sprawy. Duże pieniądze z pisania to mają autorzy zachodni. Bo na Zachodzie jest tak, że w momencie oddania tekstu do druku, pisarz otrzymuje czek na okrągłą sumkę, a potem na bieżąco ileś tam procent ze sprzedaży. Dlatego pisarze światowej sławy żyją na niesamowicie wysokim poziomie. Niestety, ale u nas jest to jak na razie niewykonalne. Pozdrawiam :-)

 • avo_lusion

  No właśnie, a szkoda. Ktoś mi kiedyś mówił, że w Polsce jest tylko 9 pisarzy, którzy dają radę żyć jedynie z pisania. Pozostali muszą normalnie pracować. Ehhh...

 • krainaczytania

  Kiedy byłam na spotkaniu autorskim z Izą Sową, to ona wyliczyła 10 pisarzy. W tym momencie nie potrafię podać Ci nazwisk tych osób, ale tak jest rzeczywiście. Tylko garstka żyje z pisania, a pozostali to zwykli zjadacze chleba, którzy muszą pracować na normalnych etatach. Dlatego jedna z pisarek kiedyś doradziła mi, żebym próbowała wydać książkę na Zachodzie, np. dla polskiej polonii w Stanach. Marzenie, prawda? Ale dla mnie raczej nierealne :-)

 • avo_lusion

  Ja jestem pewna, że zarabiają ci, którzy są także celebrytami i którzy są ekranizowani. Grochola, Kuczok... Kasa z filmów zawsze jest duża!

© Książki Zbójeckie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci